Manuál pro obchody Rocketoo

Správce rozšíření

v této sekci můžete jednoduše odinstalovat/nainstalovat moduly, které jsou roztříděny do několik sekcí. 

Všechny moduly můžete odinstalovat jednoduchým kliknutím na zelenou šípku při daném modulu.

Marketing

V modulech pro marketing naleznete různé nástroje, pomoci kterých můžete optimalizovat svůj e-shop (Google nastroje, Zboží.cz, automatické importy, AffilBox a další). 

Když najedete na jeden z modulů, zobrazí se vám také krátky definující popis konkrétního rozšíření. 

Odinstalování modulu

Sociální Sítě

Zde můžete odinstalovat nebo nainstalovat moduly (třeba AddThis), které se týkají sociálních síti. Můžete tak propojit svůj internetový obchod s vašimi sociálními sítěmi a podpořit tak zvýšení fanoušku nebo objednávek.

Více o aplikaci AddThis, naleznete v nastavení Sociální sítě

Online platby

Online platby umožní vašim zákazníkům rychlý a jednoduchý nákup. Zavedením různých online plateb podpoříte atraktivitu vašeho e-shopu.

Doprava

Díky našim modulům můžete zoptimalizovat procesy ve vaši logistice nebo nabídnout zákazníkům několik různých způsobu doručení jejich objednávek. Zákazníkům hodně záleží na možnosti výběru dopravce a širší škálou výběru podpoříte atraktivitu vašeho e-shopu. 

Někteří dopravci vyžadují nastavení pro optimalizaci seznamu výdejních míst (například Zásilkovna). Více o možnostech nastavení zásilkovny naleznete v nastaveních Dopravci

Služby zákazníkům

Tyhle moduly mohou podpořit zajímavost a jedinečnost vašeho e-shopu. Nabídněte svým zákazníkům vaši podporu přes live chat, e-mail, nebo telefon. Moduly jako GoSMS, nabízí možnost zasílat zákazníkům informační sms o stavu jejich objednávky a vy jim tak můžete poskytnout přidanou hodnotu v rámci poskytování služeb k objednávce. Nastavení online chatu naleznete v nastavení Zopim a nastavení sms šablon naleznete v sekci GoSms.

Statistiky a reporty

Statistiky - tenhle modul umožňuje sledovat statistiky vašeho e-shopu. Data o návštěvnosti jsou propojena s Google Analytics a vy tak můžete přehledně sledovat návštěvnost přímo v administraci. Nejlepší na našem modulů statistik je, že data ohledně objednávek, produktů, vyhledávání a zákazníků jsou měřeny přímo našim systémem a rovněž je můžete přehledně sledovat v administraci, v sekci Statistiky

Obsah

Zde se nachází moduly pro tvorbu obsahu na vašem webu. Můžete tak zákazníkům přímo ve vašem obchodě nabídnout recenze vašich produktů, nebo je informovat o novinkách, psát jim zajímavé a praktické články apod. 

  • Blog - tenhle modul vám poskytne blogovou platformu pro psaní a editování vašich článků. Články jsou perfektním způsobem a nástrojem pro budování obsahové strategie a pro podporu vyhledávaní vašeho e-shopu. V dalším případě je to praktická věc, kterou zákazníci vždy ocení, nakolik potřebují mít vždy přehled o novinkách a svých oblíbených produktech se rádi dovědí nové věci a informace. Když máte nainstalovaný tenhle modul, můžete editovat a psát články v sekci Apps → Blog.
  • Stránky - modul vám umožňuje tvořit různorodé statické stránky a navigaci (hlavní menu) na vašem e-shopu. Do hlavního menu můžete nadstavit odkazy pro zobrazení kategorii, podkategorii, produktů, článku z blogů, odkaz na kontakty a nebo právě ti vytvořené statické stránka (například "nejčastější dotazy"). Navigaci a stránky můžete kombinovat dle vašich požadavků. Nastavení stránek a hlavního menu se pak provádí v sekci E-shop.
  • Překlad - tenhle modul vám poskytuje podporu překladů eshopu Rocketoo. Překlady se aplikují na 'front-end', který vidí zákazník. Administrace zůstává v jazyce podle nastavení uživatele. Překlady se týkají obecných textů eshopu, nikoli konkrétních produktů, kategorií apod. Tedy jedná se například o překlad tlačítek jako Košík, Příhlásit se, Registrace, Změna hesla apod. Jde o systémově nastavené texty nebo názvy.
  • Bannery - modul umožňuje správu a vytváření bannerových ploch pro váš internetový obchod.
  • Content - vytváření vlastních obsahových typů.
  • Detail Plus - rozšiřuje produkt o volitelná pole, které si můžete sami nadefinovat. Tyto pole je poté možné zobrazit libovolně v detailu produktu, nebo na výpisu produktů.

Prodejní kanály

Prodávejte své výrobky kdykoliv, kdekoliv a na jakémkoliv zařízení pomocí Rocketoo Pokladny.