Manuál pro obchody Rocketoo

Základní nastavení

Po přihlášení do Rocketoo, můžete začít nastavovat svůj obchod. Tyhle nastavení je nutné provést ještě před samotným spuštěním e-shopu. Všechny základní nastavení však můžete změnit nebo spravovat v administraci i přes rozběhnutý obchod. 

Přihlášení do administrace

 • Do administrace se přihlásíte pomoci vašeho získaného účtu do Rocketoo. 
Přihlášení do administrace

Základní orientace v administraci

 • Po přihlášení vidíte v levé části hlavní panel E-shopu Rocketoo. 
 • Po přihlášení do obchodu se dostanete na Nástěnku přehledu vašeho obchodu. 
 • V administraci můžete nalézt denní přehled, statistiky vašeho obchodu, přehledy objednávek, produktů, dokladů a také je zde můžete tvořit nebo upravovat. Podrobní postupy pak naleznete v sekci Používání Rocketoo
 • Manuál, který je vám k dispozici, je přesně strukturován dle administrace Rocketoo, aby jste se tak dokázali rychle zorientovat a najít v dané sekci přesně to co potřebujete. 
 • Ve spodní části levého panelu administrace naleznete Nastavení, které slouží pro hlubší nastavení obchodu a hlavně jako výchozí nastavení (dopravy a platby, nastavení obchodu, kontaktní údaje, daně, množstevní jednotky, e-mailové šablony apod.)
Zobrazení levého bočního panelu v administraci

Základní kroky nastavení obchodu

 • Ještě před spuštěním vašeho obchodu je nutné nastavit několik základních kroků, které budou jako výchozí pro správný chod vašeho e-shopu. 
 1. Nastavení vzhledu e-shopu. To můžete vykonat v Nastaveních v sekci Vzhled->Šablony, kliknutím na tlačítko "přizpůsobit šablonu". 
 2. Nastavení názvu e-shopu, meta tagy, faviconu a údaje pro sdílení. To můžete vykonat v Nastaveních v sekci Základní nastavení->Nastavení e-shopu.
 3. Nastavte si daně. Jste nebo nejde plátce DPH? To můžete vykonat v Nastaveních v sekci Základní nastavení->Daně.
 4. Připravujete nový obchod, nebo budete převádět již existující e-shop? To můžete vykonat v sekci Produkty kliknutím na tlačítko Importovat.
 5. Vytvořte kategorie produktů. To můžete vykonat v základním panelu v sekci Produkty->Kategorie->Přidat kategorie.
 6. Nastavte produkty, které budete prodávat. To můžete vykonat v základním panelu v sekci Produkty->Kategorie->Přidat produkt . Nebo v sekci Produkty->Produkty.
 7. Nastavte e-shopu způsoby dopravy. Toto můžete vykonat v Nastaveních v sekci Dopravy a platby->Způsoby dopravy.
 8. Nastavte e-shopu způsob platby. Toto můžete vykonat v Nastaveních v sekci Dopravy a platby->Způsoby platby.
 9. Máte kamennou prodejnu? Toto můžete nastavit v Nastaveních v sekci Pokladna->Prodejny a pokladny.
 10. Doplňte kontakty, na kterých budete pro zákazníky k zastižení. Toto můžete vykonat v Nastaveních v sekci Základní nastavení->Kontaktní údaje.
 11. Zapněte si rozšíření (moduly), které potřebujete. Toto můžete udělat v Nastaveních v sekci Rozšíření->Správce rozšíření.